Serdecznie zapraszamy na pierwszy Dzień Równości AGH+UJ w dniu 16 października 2024 r.

Wydarzenie odbędzie się na Miasteczku Studenckim obok Klubu Studio w godzinach od 13:00-17:15 oraz w Klubie Zaścianek od 17:30-19:00.

Dzień Równości ma na celu zwiększenie świadomości na temat praw osób studiujących oraz dostępnego wsparcia dla studentów i studentek na obu uczelniach.

W ramach wydarzenia w dniu 16.10.2024 r. odbędą się spotkania o godz. 13:00 na Miasteczku Studenckim obok Klubu Studio, w których różne instytucje AGH i UJ (w tym Dział Dostępności, Rzecznik Równości, Rzecznik Praw Studenta AGH czy Zespół ds. Planu Równości Płci w AGH) będą prezentować swoje aktywności w zakresie wspierania równości i niedyskryminacji w różnych aspektach życia akademickiego, takich jak nauka, sport, relacje, aktywizm oraz adaptacja do studiowania. W programie przewidziana jest również prezentacja projektów badawczych na temat nowych technologii (m.in. AI, technologie kosmiczne) i wykluczenia społecznego.

O godzinie 17:30 odbędzie się spotkanie w Klubie Zaścianek na panelu dyskusyjnym pt. „Wyzwania i perspektywy w budowaniu inkluzywnej społeczności akademickiej" z udziałem osób studiujących. Podczas panelu studenci i studentki opowiedzą o różnych doświadczeniach, oczekiwaniach i możliwych rozwiązaniach związanych z zapewnianiem bezpieczeństwa i równości w różnych dziedzinach życia studenckiego.

Wydarzenie o godz. 13:00 otworzy Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. inż. Rafał Dańko.

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem JM Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Honorowym Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Plan wydarzenia: https://www.agh.edu.pl/wydarzenia/detail/s/dzien-rownosci-agh-uj

• 5 dni, 12 godzin temu