Zapraszamy na drugą odsłonę naszego cyklicznego wydarzenia „Informatyka i Światy Równoległe”!
"AI to nie technologia przyszłości – to narzędzie teraźniejszości, które definiuje, jak będziemy żyć, pracować i konkurować” – w tej edycji wydarzenia porozmawiamy o Sztucznej Inteligencji razem z Jarosławem Sokolnickim, Strategic AI Advisor & Innovation Leader, Co-Founder & CEO w 4Enlight.
Kiedy? 14 stycznia 2025 r., godz. 18:00
Gdzie? Aula Wydziału Informatyki AGH (sala 1.38), ul. Kawiory 21, Kraków
Wykład 1: „AI: Gra o Dominację czy Otwieranie Nowych Horyzontów” – Jarosław Sokolnicki, Strategic AI Advisor & Innovation Leader, Co-Founder & CEO - 4Enlight
"AI nie jest celem samym w sobie – to narzędzie, które ma rozwiązywać realne problemy, upraszczać procesy i tworzyć nowe możliwości. Sukces w świecie AI nie polega na ściganiu trendów, ale na mądrym wykorzystaniu technologii tam, gdzie ma to największy sens."
Jarosław Sokolnicki - ekspert ds. sztucznej inteligencji i nowych technologii z wieloletnim doświadczeniem w jednej z największych firm technologicznych. Były Dyrektor Microsoft Technology Center, obecnie współzałożyciel 4Enlight – firmy doradczej specjalizującej się we wdrażaniu rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji i chmurze.
Od lat wspiera firmy w procesie transformacji cyfrowej, pomagając im w adaptacji nowoczesnych narzędzi wspomagających zarządzanie i efektywność operacyjną. Specjalizuje się w implementacji AI w praktyce biznesowej oraz wspiera liderów w optymalizacji procesów. Pełnił rolę prelegenta i prowadził warsztaty w wielu organizacjach, gdzie dzielił się wiedzą na temat integracji AI w codziennej działalności biznesowej. Jako mentor, wspiera startupy oraz przedsiębiorstwa na każdym etapie rozwoju, z misją propagowania korzyści płynących z wdrażania sztucznej inteligencji w biznesie.
Wykład 2 – "Teoria Gier i Sztuczna Inteligencja" - Szymon Rusiecki, Wydział Informatyki AGH, przewodniczący Sekcji AI w Kole Naukowym BIT
Zastanawialiście się w jaki sposób kilka kilogramów metalu może zaproponować najlepszą pozycję w szachach? Co to w ogóle znaczy, że pozycja jest optymalna? Dlaczego czasami model zrobi oczywisty błąd, który przecież "widać"? Podczas prezentacji, zaczniemy od podstaw stojących za teorią gier, przejdziemy przez Reinforcement Learning i AlphaZero, a skończymy przedstawiając w jaki sposób wykorzystujemy teorię gier do nieoczywistych zadań.
Szymon Rusiecki to student 4. roku Informatyki na Wydziale Informatyki, jest on przewodniczącym Sekcji AI w Kole Naukowym BIT oraz stypendystą letniego programu naukowego organizowanego przez Instytut Robotyki na Carnegie Mellon Univeristy. Zawodowo pracuje w PrecisionArt i zajmuje się leczeniem niepłodności i diagnostyką obrazową z użyciem uczenia głębokiego.
Informatyka to o wiele więcej niż tylko kodowanie! W ramach wydarzenia Informatyka i Światy Równoległe pokazujemy, że umiejętności zdobyte na studiach informatycznych mogą otworzyć drzwi do przeróżnych branż, które na pierwszy rzut oka mogą mieć z informatyką mało wspólnego.
Przyjdźcie i zobaczcie, jak różnorodna i ekscytująca może być Wasza kariera w informatyce! Wstęp wolny – do zobaczenia!